"ארגז כלים דיגיטלי" לצוותי החינוך המיוחד במועצה

אגף החינוך במועצה האזורית עמק יזרעאל סייע במימון רכישתם של עשרות אייפדים עבור צוות המורות והמורים של החינוך המיוחד במועצה, במסגרת התכנית 'ארגז כלים דיגיטלי לכל מורה לחינוך מיוחד'


בימים אלה, כשחלק מהלמידה מתקיימת מרחוק בשל אתגרי התקופה הנוכחית, עולה צורך ממשי לשים דגש על הנגשת מידע ותכנים דיגיטליים, עבור תלמידי החינוך המיוחד. לאור העובדה כי ניכרת במיוחד חשיבותו של  השימוש באייפד ומתוך תפיסה, לפיה יש לקדם את צוות החינוך המיוחד ולהעצימו בתחום זה, המועצה האזורית עמק יזרעאל סייעה במימון רכישתם של עשרות אייפדים עבור המורות והמורים לחינוך מיוחד בבתי הספר הרלוונטיים.

התכנית 'ארגז כלים דיגיטלי לכל מורה לחינוך מיוחד', מתקיימת בתמיכתה האדיבה של קרן אתנה.
כ – 9,000 מורות וגננות בחינוך המיוחד, במסגרת כ - 100  רשויות ברחבי הארץ, כבר נמצאות בתוכנית ונהנות מהצלחתה. במסגרת התוכנית, כל מורה/גננת לחינוך מיוחד זוכה ב"ארגז כלים דיגיטלי" הכולל מחשב נייד מסוג אייפד, 120 שעות הדרכה, תמיכה טכנית ועוד.

במסגרת התוכנית, השלימה המועצה כ- 30,000 ₪ לרכישת 51 אייפדים, כולל מיגון, שחולקו לצוות החינוך המיוחד בבתי הספר 'עמקים תבור', 'קישון' ו'העמק'.

דפנה תמיר, מנהלת התוכנית בקרן אתנה, שבחה את המועצה על העשייה החינוכית המבורכת להעצמתם של המורות והמורים בחינוך המיוחד בעמק ועל החשיבות שמקנה לכך בקידומם ובהעצמתם.

יפתח גיא, מנהל אגף החינוך במועצה: "המועצה האזורית עמק יזרעאל, בשיתוף התורמים הרבים והטובים ובראשם קרן אתנה, רואה חשיבות רבה בהעצמת המורים לחינוך המיוחד והעשרתם. הכניסה לתכנית מאפשרת למורות והמורים להנגיש לתלמידים הוראה מגוונת, חדשנית, מוטת עתיד והיברידית. תודה לשותפים ובהצלחה למורים ולתלמידים".

אייל בצר, ראש המועצה: "ידוע שתלמידות ותלמידים בחינוך המיוחד מתקשרים טוב יותר עם הצוותים החינוכיים ובני משפחותיהם, מעת שלמדו להשתמש באייפד. השימוש באייפד מאפשר לצוותים שלנו להשפיע לטובה על עתידן של משפחות מיוחדות רבות וחיי ילדיהן. תודה לקרן אתנה ולתורמים הנוספים, להנהלות בתי הספר ולצוותי החינוך המיוחד, על המקצועיות ושיתוף הפעולה מצדם, לאורך כל הדרך. מאחל לכל תלמידינו למידה מהנה והצלחה רבה".

צוות המורות לחינוך מיוחד עם אייפדים

דודו גורן מנהל בית הספר עמקים תבור עם האמנה