בעמק יזרעאל 'מתמסרים לקהילה' למען שחקניות ושחקנים עם מוגבלויות

הפרויקט מציין שנה שביעית של שיתוף פעולה עם העמותה למשחקים מיוחדים


'מתמסרים לקהילה' - פרויקט הדגל של מועדון הכדורסל עמק יזרעאל הוקם על בסיס התנדבותי, במטרה לשים דגש על חיבור בין שחקני ושחקניות המועדון לבין אוכלוסיות עם מוגבלויות.

השנה, היקף הטורנירהיה גדול במיוחד והגיעו אליו תשע קבוצות, מכל רחבי הארץ. הקבוצות התחרו זו בזו, במטרה להעפיל לשלב המשחקים הנוסף, ממנו יוצאים לאליפות אירופה. כל הקבוצות מתבססות על שחקנים עם מוגבלויות - חלקם בתפקוד גבוה וחלקם בתפקוד נמוך יותר, אך המכנה המשותף לכולם הוא הבסיס ההתנדבותי. בסיום האירוע, התקיים טקס חלוקת גביעים ומדליות למשתתפים.

זו השנה הרביעית, שהעמותה למשחקים מיוחדים ('ספישל אולימפיקס' בעבר) מקיימת את הטורניר באולם הכדורסל בקיבוץ גבת.

'מתמסרים לקהילה' היא תכנית מעורבות חברתית ובבסיסה עומד החזון ששחקני הכדורסל בעמק יזרעאל יהיו גם שותפים לפעילות ולמעורבות חברתית, ויכירו נוער ובוגרים שחיים במציאות שונה ממציאות חייהם.  לאורך כל השנה, מתקיימות פעילויות מגוונות במתכונת של מפגשים בין קבוצות הכדורסל וחברי המסגרות המיוחדות. מפגשים אלה, מתאפיינים תמיד בעידוד רוח ספורטיבית, אחווה ונתינה.      

עודד יחיאלי שאמון על פרויקט 'מתמסרים לקהילה' מטעם מועדון הכדורסל, אמר: "זו שנה שביעית שהתוכנית חיה ונושמת, בזכות שיתוף הפעולה הפורה שנוצר בין כל כך הרבה גורמים, שכל מטרתם היא לעשות לאנשים טוב על הלב. תודה מיוחדת לאנשי העמותה למשחקים מיוחדים, שנותנים לנו את הזכות לארח טורניר כה חשוב וגדול. חרטנו על דגלנו לתרום לקהילה ונמשיך כך גם בעתיד!" 

אייל בצר ראש המועצה, ברך על הפעילות החשובה, שמאפשרת לכל אחד ואחת לחוות הישגים וניצחונות, תוך התמודדות אישית וקבוצתית: "תפקידו של הספורט הוא לחנך לערכים, כגון סובלנות וקבלת השונה. תפקידו לקרב לבבות וליצור תחושת אחווה ופעילות משותפת. התרומה לכל הצדדים הלוקחים חלק במפעל זה הינה הדדית ומרגשת, במיוחד לאחר שנה מאתגרת ביותר לאוכלוסייה זו."

ראש המועצה בטורניר מתמסרים לקהילה

ראש המועצה ומשתתפי הטורניר מתמסרים לקהילה עם הגביע

צילום: לילך וייס